wynajem aut

Szybki i sprawny wynajem aut

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wynająć samochód? Każda wypożyczalnia samochodów posiada swój indywidualny regulamin zgodnie z którym świadczy usługi swoim klientom. Wynajem aut jest najbardziej ograniczony dla młodych kierowców, którzy kilka tygodni wcześniej odebrali prawo jazdy. Gdyż większość wypożyczalni uzależnia wiek kierowcy od klasy auta. Młodzi kierowcy mogą mieć problem z wypożyczeniem markowego auta wysokiej klasy.

Natomiast z najbardziej korzystnych ofert mogą korzystać doświadczeni kierowcy oraz stali klienci. Którzy to często korzystają z usług wypożyczalni. W celu sprawnego skorzystania z usług profesjonalnej wypożyczalni samochodów trzeba okazać się niezbędnymi dokumentami.

Wypożyczalnia samochodów wymaga stosownych dokumentów aby móc szybko wynająć auto

Żaden właściciel firmy nie wypożyczy nam auta na ładny wygląd. W celu weryfikacji danych osobowych poprosi nas o przedłożenie stosownych dokumentów. Aby wypożyczenie auta przebiegło szybko trzeba przygotować prawo jazdy oraz dokument tożsamości ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty lub paszport.

Konieczna karta kredytowa

Ponadto przy wynajmie wymagana jest często karta kredytowa. A w przypadku samochodów z wyższej półki, np. BMW serii 3 czy Mercedes C klasy mogą być wymagane dwie karty kredytowe. Jest to związane z kaucją. Która przeważnie jest równowartością kosztów wypożyczenia auta plus pełny bak paliwa. Kwota ta jest blokowana na karcie klienta na czas wypożyczenia samochodu. Prawie każda wypożyczalnia samochodów określa kaucję kwotowo, w zależności od klasy pojazdu. Do ceny wynajmu należy doliczyć też opłatę przygotowawczą, naliczaną jednorazowo. Bez względu na okres wynajmu.

Najczęściej samochody wypożyczane są na niedługi okres czasu. Kto najczęściej korzysta z takich usług?

Na krótki czas samochód wypożyczają często osoby, których podczas podróżowania spotkała nieprzyjemna sytuacja. W postaci awarii samochodu czy kolizji drogowej. W takiej sytuacji, aby mimo przykrej niespodzianki dotrzeć na czas do celu szybkie wynajęcie auta okazuje się zbawieniem.

Rezerwacja pojazdu

Z takiej formy usługi warto też skorzystać wybierając się na wczasy czy krótki wypad weekendowy. Prawie każda wypożyczalnia samochodów oferuje klientom możliwość rezerwacji pojazdu nawet na godzinę przed wynajmem. Wypożyczony pojazd można wykorzystać tylko do podróży w jednym kierunku, a następnie zwrócić go w innym mieście w odpowiednim punkcie wynajmu. Co więcej jeśli zajdzie taka potrzeba istnieje możliwość przedłużenia bądź skrócenia okresu wynajmu.

Szybkie formalności

Procedury związane z uruchomieniem umowy wynajmu na okres krótkoterminowy są bardzo uproszczone. Gdyż nie wymagają głębszej analizy. W ciągu kilkunastu minut można załatwić wszystkie formalności. I wybrać się w bezpieczną podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *