wycieczki do Żywca

Zapraszamy do organizacji wycieczki do Żywca

Często wielu mieszkańców aglomeracji górnośląskiej za cel swego weekendowego wypadu czy nawet jednodniowej wycieczki obiera Żywiec. To wyjątkowa lokalizacja, obfitująca w wiele możliwości ciekawie spędzonego czasu z przyjaciółmi, rodziną. Zaletą miasta jest też łatwy dojazd, zarówno kolejowy jak i drogowy. Szybkie połączenie to ogromny plus, zwłaszcza gdy kolejnym z atutów miasta są rozmaite imprezy rekreacyjne z myślą o przybywających turystach. Co zatem sprawia, że warto organizować wycieczki do Żywca?

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Żywca

Wbrew pozorom turyści na wycieczki do Żywca przyjeżdżają nie tylko by napić się lokalnego piwa. Które i tak przestało być lokalne, a stało się globalne za sprawą Kompanii Piwowarskiej i wyprowadzeniem produkcji piwa z miasta. Oczywiście jest wielu smakoszy Żywca którzy będąc w Żywcu muszą się napić właśnie tej marki piwa. Jednak to już nie piwo jest symbolem miasta, ale jego zabytki. Będąc w okolicy Żywca warto jest zawitać do miasta. Ta wycieczka będzie zapewne niezapomniana i to w dobrym tego słowa znaczeniu. To świetna miejscowość na zwiedzanie. Jest to również pewna odskocznia od okolicznych gór, stoków narciarskich i wędrówek szlakami po szczytach. Nieco miejskiego charakteru przyda się szczególnie tym, którzy po tygodniowym czy dłuższym pobycie na łonie natury stęsknili się za zgiełkiem miasta. Co prawda Żywiec to nie miasto wojewódzkie, ale też pełniące funkcję centrum regionu.

Atrakcje miejskie

Poza atrakcjami niezwiązanymi z historią miasta takimi jak sezonowe festiwale, kino letnie, czy wesołe miasteczka warto zwrócić uwagę na atrakcje o charakterze zabytków architektury. Dwa obiekty w mieście zasługują na zwrócenie uwagi. Są nimi – Stary Zamek oraz Nowy Zamek. Obydwie budowle swoim stylem są podobne do siebie, jednak ich historia znacząco się różni. Stary Zamek posiada fundamenty z XV wieku oraz ślady wielu stylów architektury jakie fragmentarycznie zostały w drodze licznych modernizacji obiektu. Uwadze poleca się krużganki renesansowe, ale także angielski ogród przed zamkiem. W przypadku Nowego Zamku jest zupełnie inaczej bowiem powstał u schyłku XIX wieku. Jest obiektem stosunkowo młodym ale za to imponującym pod względem uroku estetycznego.

Militarne pamiątki

Prócz architektury w Żywcu warto również pochylić się nam pamiątkami militarnymi. O ile ruiny warowni czy też fundamenty obronnego grodu są mało interesujące. To muzeum militarne w dawnym schronie lotniczym jest niebywałą gratką dla miłośników militariów i wojskowości. Jest tutaj co oglądać, a dopełnieniem zwiedzania i wycieczki do Żywca mogą być odwiedziny w Węgierskiej Górce. Tam za to podziwiać można linię bunkrów, które miały znaczenie w bitwach kampanii wrześniowej 1939 roku. To niecodzienne atrakcje, które mogą stanowić powód do zwiedzenia i organizacji wycieczki właśnie do Żywca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *