szklane drzwi

Czy szklane drzwi nadają się tylko do biura?

Szklane drzwi w biurze to niekoniecznie pomyłka. Hołdując idei przejrzystości szklane szyby w drzwiach lub zupełne przeszklenia będące skrzydłem drzwiowym mogą doskonale wpisać się w design nowoczesnego, funkcjonalnego biurowca. Odpowiednie zastosowanie szkła zapewnić może dźwiękoszczelność, lekkość drzwi jak i wygodę użytkowania.

Komfortowe szklane drzwi

W biurach co do zasady się pracuje, a praca to mobilność, zatem drzwi do biura muszą być komfortowe, bezpieczne i użyteczne. Czy szklane drzwi w biurze właśnie takie są? Owszem mogą takie być, jeśli zadbamy o stosowne ich dopasowanie. Warto jednak rozważyć zastosowanie szklanych drzwi nie tylko w biurze, ale i w domu. Szkło może okazać się wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza utrzymaniu czystości. Szklane drzwi z łatwością umyjemy. Stosując profesjonalne środki, myjki ciśnieniowe zajmie nam to niewiele czasu, zapobiegnie kurzeniu się i zabrudzeniom. Zaletą szkła jest bark konieczności odnawiania przez malowanie, czy wymiany skrzydła. Ogromnym atutem jest dekoracyjność szklanych drzwi. Prócz klasycznych szkieł przezroczystych można wybrać projekty ze zdobieniem, ornamentem, mleczną powłoką czy grawerem. Możliwości jest bardzo wiele.

Standardowe i przesuwne

Mówiąc o drzwiach ze szkła należy podkreślić ich różnorodność. Na rynku występuje bardzo rozbudowana oferta w zakresie szklanych drzwi tak w standardowych rozmiarach dostępnych z tak zwanej półki jak i wykonywanych pod zamówienie klienta.

W zależności od potrzeb designu drzwi szklane mogą występować zarówno jako drzwi jedno i wieloskrzydłowe, a także jako drzwi przesuwne. Projekty takich drzwi sprawdzą się w biurze, jak i domu, sklepie, obiektach użytkowych itd. Coraz bardziej popularne stają się przeszklenia w gabinetach medycznych, szkołach, centrach usługowych. To wszystko za sprawą doskonałych cech jakie prezentują.

Wygodne systemy mocujące, zawiasy wspomagające otwieranie i samodomykanie się, jak też bogactwo wzornictwa gwarantują zadowolenie z użytkowania. Świetnym rozwiązaniem drzwi szklane są we wszelkich wnękach. Dzięki możliwości wykonania ich na wymiar można dopasować ich wymiar i kształt. Szklane drzwi do salonu, jako przegroda między pokojami, czy kuchnią to także dobre rozwiązanie. W szczególności polecane do tych pomieszczeń które są niewielkie a wymagają z różnych względów przegrody np. z uwagi na poziom hałasu.

Polecamy: Wybór balustrady – co warto wiedzieć na temat szklanych modeli?

Lekkość i estetyka

Szklane skrzydła drzwiowe cenione są przede wszystkim za lekkość jakiej nadają wnętrzu. Ich delikatna na pozór konstrukcja oraz możliwość zapewnienia przejrzystości pozwala na doświetlenie wnętrz do których światło dzienne nie dobiegałoby przy zastosowaniu klasycznych drzwi z drewna, płyty. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie zastosowania szklanych drzwi są drzwi do kabin prysznicowych. Wykonane ze szkła pozwalają na prześwit światła do wewnątrz kabiny. Nie trzeba zatem montować punktowego oświetlenia i dbać o doświetlenie kabiny. To taki sposób na odciążenie optyczne wnętrz łazienki. Szkło jest niemalże niewidoczne, dzięki czemu kabina prysznicowa nie pomniejsza wnętrza na pierwszy rzut oka. Nawet mała łazienka może wydawać się przestronna gdy wyposażymy ją w szkło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *