Międzybrodzie Żywieckie

Beskidzkie trio: jakie letniska warto odwiedzić w dolinie Soły?

Malownicze położenie, piękne zbiorniki wodne oraz górskie szlaki – oto walory, jakimi Międzybrodzie Żywieckie, Międzybrodzie Bialskie oraz Porąbka przyciągają turystów. Dlaczego te miejscowości są tak kuszącymi celami niejednej wycieczki? Na jakie atrakcje mogą liczyć ci turyści, którzy w porę zarezerwują sobie noclegi na ich terenie?

Międzybrodzie Żywieckie – turystyczny raj dla każdego

Kto ceni sobie piękne widoki oraz aktywny wypoczynek, ten z pewnością doceni potencjał turystyczny tej miejscowości. Międzybrodzie Żywieckie to miejscowość kojarzona z szybowcami i sportami wodnymi, a jednocześnie świetny punkt wypadowy dla tych, którzy chcą wędrować po wznoszącym się nad Sołą Beskidzie Małym. Międzybrodzie Żywieckie znane jest jednocześnie z tak ciekawego obiektu, jakim jest elektrownia szczytowo-pompowa na górze Żar oraz kolejka, dzięki której każdy może dostać się na ten charakterystyczny szczyt.

Międzybrodzie Bialskie – w stronę Magurki Wilkowickiej

Łatwo tu znaleźć noclegi w przystępnej cenie, a gęsta sieć szlaków turystycznych sprawia, że można się stąd wybierać na ciekawe wycieczki w stronę Czupla i Magurki Wilkowickiej. Nie brak tu atrakcji i dla tych, którzy wolą spędzać czas na wodzie. W gronie zabytków wyróżnia się kościół parafialny z połowy XIX wieku, znany m. in. z ciekawej kolekcji obrazów renesansowych i barokowych.

Porąbka – niezwykła zapora i inne atrakcje

Wspaniałe atrakcje czekają też na tych, którzy postanowią zatrzymać się w Porąbce. Ta miejscowość to nie tylko popularne letnisko i rewelacyjny punkt wypadowy w góry, ale i miejsce, w którym można ujrzeć wyjątkową zaporę na Sole. Powstała ona w latach 30-tych XX wieku, a autorem jej projektu był przyszły prezydent Polski – Gabriel Narutowicz.

W dolinie Soły czeka na turystów wiele atrakcji, dzięki którym można się szybko przekonać, jak wspaniałym celem wycieczki jest Beskid Mały i leżące na jego terenie miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.