dla seniorów

Bezpłatna komunikacja dla seniorów

Mieszkańcy Żywca przywitali Nowy 2019 rok bawiąc się wraz z Miejskim Centrum Kultury w amfiteatrze Pod Grojcem. Jak co roku o północy wystrzelono w niebo kolorowe fajerwerski.

Zima w Żywcu daje się we znaki obfitymi opadami śniegu. GOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego na Pilsku. 2 stycznia GOPR-owcy interweniowali na Hali Miziowej, gdzie zaginął mężczyzna. Ratownikom udało się go znaleźć i bezpiecznie sprowadzić. Warunki w Beskidach z każdym dniem pogarszają się, zasypane są niemal wszystkie szlaki.

Za darmo dla seniorów

Z dobrych wiadomości ostatniego tygodnia wymienić należy decyzje burmistrza Żywca dotyczącą bezpłatnej komunikacji dla seniorów od stycznia 2019 roku. Po uzgodnieniach z wójtami sąsiadujących gmin podjęto decyzję o zwolnieniu z opłat za przejazdy autobusami MZK Żywiec osoby powyżej 70-go roku życia.

Uruchomienie Domu Samopomocy w Radziechowach

Ważną informacją dla potrzebujących mieszkańców Żywca i powiatu żywieckiego jest uruchomienie Domu Samopomocy w Radziechowach. Dzięki umowie powiatu żywieckiego z Fundacją Pomocy dzieciom Specjalnej Troski „PER CORDA” od 2019 roku opiekę w domu samopomocy znajdzie 20 osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W tym z autyzmem.

Uwaga przy bankomatach

W ostatnich tygodniach przybywa zgłoszeń poszkodowanych. A Śląska Komenda Policji ostrzega przed kodami QR, które pojawiły się nielegalnie na wlepkach umieszczanych na bankomatach w całym regionie. Skanowanie kodu prowadzi do nieświadomego uruchomienia usługi SMS-ów premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.