Mycie i malowanie elewacji

Mycie i malowanie elewacji – jak wybrać firmę

Odświeżenie elewacji można wykonać samodzielnie, ale można również zlecić profesjonalistom. Firmy w których ofercie znajduje się mycie i malowanie elewacji posiadają zarówno przeszkolony w tym zakresie personel jak również niezbędny sprzęt do wykonania tego rodzaju usług.

Malowanie elewacji wycena

Każdy budynek posiada inną elewacje i inne zabrudzenia, dlatego też wycena usług obejmujących mycie i malowanie elewacji powinna być wykonywana po oględzinach i pomiarze obiektu. Indywidualna wycena prac powinna uwzględniać prace przygotowawcze. Ewentualny sprzęt do wynajęcia jak podnośnik, czy dźwig lub rusztowanie. A także prace związane z posprzątaniem obejścia obiektu po wykonaniu usługi.

Ustalenia z klientem

Każda usługa winna być omówiona z klientem. By nie dochodziło do reklamacji i nieuzasadnionych pretensji bądź niespełnionych oczekiwań klienta wynikających z warunków zastanych w nieruchomości. Czasem osoba wykonująca usługę zwraca uwagę na zbyt duże zabrudzenia lub uszkodzenia elewacji nie dając gwarancji należytego efektu. Klient winien mieć wiedzę i świadomość tego faktu, co nie podlega reklamacjom. Ponadto zmywanie elewacji z farb w sprayu lub też akrylowych prowadzi do powstania przebarwień lub cieni, co często jest powodem niezadowolenia i rozczarowania klienta. Cienie te można zniwelować specjalnymi metodami i środkami chemicznymi. Jednak są to usługi dodatkowo płatne, o czym klient winien być poinformowany.

Tylko sprawdzone firmy

Na rynku roi się od samozwańczych fachowców od czyszczenia elewacji. Dlatego warto jest korzystać z firm polecanych nam przez osoby, którym można zaufać. Ostatecznie dobrze jest rozeznać temat w kilku firmach i ocenić, która oferta prezentuje się najbardziej profesjonalnie i przemawia do nas nie emocjami ale merytoryczną zawartością. Droższe usługi niekoniecznie muszą być lepsze, może być wręcz przeciwnie, dlatego nie należy cennika brać za decydujące kryterium jakości wykonanej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.