suplementacja

Czy suplementacja jest konieczna?

Czy suplementacja rzeczywiście jest konieczna, nawet kiedy cieszymy się dobrym zdrowiem? W końcu tak nas przekonują farmaceuci, a raczej osoby za nie się podające w ulotkach, reklamie telewizyjnej, czy radiowej. Na każdym kroku proponuje się nam jakieś witaminy i farmaceutyki niezależnie od tego czy boli nas głowa, czy ułamał się nam paznokieć, czy wypadają nam włosy.

Dziesiątki reklam polecają nam rozmaite specyfiki farmaceutyczne

Oglądając telewizję, jak i przeglądając strony internetowe, prasę nie trudno nie natknąć się na dziesiątki reklam polecających nam rozmaite specyfiki farmaceutyczne, które rzekomo są nam potrzebne, wręcz niezbędne aby być zdrowym, dobrze wyglądać, zadbać oz drowie. Zdrowy, witalny wygląd marzy się każdemu, jednak czy suplementy diety w postaci dziesiątek pigułek nam w tym mogą pomóc?

Z jednej strony owszem, jest to pewne rozwiązanie, z drugiej strony sztuczne wtłaczanie w siebie związków chemicznych wcale na zdrowie nie wychodzi. Zwłaszcza iż większość z nas robi to bez opamiętania. Badań ani konsultacji lekarskiej. Chcąc zadbać o dobrą i rozsądną suplementacje warto jest wykonać pełen panel badań diagnostycznych. Następnie z wynikami owych badań udać się do lekarza, który określi poziom niedoborów i trudności metabolicznych.

Suplementacja ma uzupełniać a nie zastąpić dietę

Pamiętać należy, iż suplementacja ma nas uzupełniać ale nie może zastąpić diety, czy też czerpania jodu, witaminy D ze słońca, powietrza. Tym samym zjadając na śniadanie pokaźny zestaw leków, witamin i tabletek, czy popijając syrop nie uchronimy się przed chorobą a nasze zdrowie wcale nie będzie lepsze.

Bywa i tak, że suplementacja jest nam potrzebna i pomaga w widoczny sposób. Jednak musi być ona należycie prowadzona. Dotyczy to zwłaszcza osób o trudnej przyswajalności witamin. Wybiórczości jedzeniowej i będących na diecie na przykład bez cukrowej, czy bez mlecznej. W takich przypadkach suplementacja jest wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *