pomoc drogowa

Całodobowa pomoc drogowa

Własnymi pojazdami często poruszamy się nie tylko na trasie dom-praca i praca-dom, ale jeździmy nimi również w dalsze trasy. Co więcej – to właśnie posiadanie własnego samochodu nie ogranicza nas do jeżdżenia określonymi środkami komunikacji miejskiej o konkretnych porach. Czyli – możemy jeździć dokąd chcemy i o której godzinie chcemy. Ten komfort może jednak być czasem nieco niebezpieczny – szczególnie, gdy zamarzy nam się wybrać w dalszą podróż do innego miasta, z którego powrót przypadnie nam na środek nocy.

Pomoc drogowa czynna przez 24 godziny na dobę

W środku nocy ograniczone są nie tylko możliwości widzenia kierowcy po zmroku, ale również wiele innych manewrów. Przykładowo – gdy zepsuje nam się auto na środku skrzyżowania, możemy akurat o tej porze w mało uczęszczanym miejscu nie znaleźć nikogo, kto może nam pomóc. O tej porze trudno też oczekiwać pomocy przyjaciół, którzy mieliby nas zaholować do domu. Pozostaje jedynie pomoc drogowa czynna przez 24 godziny na dobę.

Dobrze mieć ubezpieczenie obejmujące pomoc drogową

Jest to prawdziwe wybawienie dla osób, którym zdarzyło się w środku nocy niespodziewanie stanąć daleko od miejskich zabudowań, w leśnej głuszy, bez jakiegokolwiek wsparcia. Niestety, sytuacja, w której trzeba będzie zadzwonić po pomoc drogową nie jest wcale tak absurdalna. Dlatego dobrze jest mieć ubezpieczenie obejmujące usługi pomocy drogowej. A także numer telefonu do firmy, która nam tę usługę będzie świadczyć w ramach ubezpieczenia. Dobrze, by była to pomoc drogowa całodobowa. Na szczęście większość takich firm świadczy takie właśnie dyżury i zawsze ma w pogotowiu ekipę gotową nas zabrać z dowolnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *