Farbowanie włosów

Farbowanie włosów przedłużanych

Dla wielu kobiet przedłużanie włosów to jedyny sposób na to, by móc się cieszyć gęstymi i długimi włosami o wyglądzie zbliżonym do naturalnych. Kobiety decydują się na przedłużanie powtarzając zabieg co kilka miesięcy. Ma to na celu uzyskanie imponującej, pożądanej fryzury, która stanie się jakby naszą nową na stałe.

Jaki kolor przedłużanych włosów wybrać

Wybierając przedłużanie włosów najczęściej zależy nam, by uzyskać ten sam odcień, który już mamy na głowie, ale wydłużyć same pasma i zagęścić je. Gdy decydujemy się na przedłużenie włosów na stałe, pierwotnie kolor doczepek może nam się podobać, jednak z czasem na pewno spowszednieje. Nie trzeba rezygnować z włosów doczepianych, by móc cieszyć się długą, gęstą fryzurą w ulubionym odcieniu. Już na etapie wyboru nowych włosów do przedłużenia, można poprosić o przedłużenie innym odcieniem. Dzięki temu uzyska się efekt balejażu lub ombre. Niestety, takie eksperymenty są dość ryzykowne i mogą nie wyglądać dobrze. Dużo lepiej jest wybrać taki rodzaj włosów, które będą podatne na farbowanie i dopiero mając je na głowie podjąć się zmiany koloru.

Farbowanie włosów – doczepek

Niezbędna jest konsultacja z fryzjerem przed koloryzacją włosów doczepianych. Przede wszystkim – farbować można jedynie włosy naturalne. Każde, które są „podrabiane”, w farbowaniu dadzą fatalny efekt. Dlatego też przed farbowaniem należy się upewnić, czy to, co mamy na głowie, to na pewno włosy naturalne. Choć włosy doczepiane są już ścięte i nie rosną, wciąż mogą być podatne na zmiany pigmentu. Koloryzacji nie podlegają natomiast włosy syntetyczne. Co więcej, podczas użycia na nich jakiejkolwiek farby mogą totalnie zmienić swoją strukturę i zniszczyć się.

Podsumowanie

Gdy już zdecydujemy się na farbowanie włosów niezbędna będzie pomoc doświadczonego fryzjera. Musi on nałożyć farbę niezwykle starannie – tak, by pokryć odrost, a jednocześnie nie uszkodzić łączeń. Niektóre łączenia używane przy przedłużaniu mogą być bardzo wrażliwe na działanie chemii zawartej w farbach. Różny może być też czas trzymania farby na włosach. Pamiętajmy, że nawet najlepiej dobrane włosy naturalne do naszej fryzury nie są naszymi własnymi włosami. Będą się nieznacznie różniły zawartością pigmentu oraz grubością. Może to mieć wpływ na jakość i czas farbowania. To dlatego wizyta u fryzjera jest niezbędna. Pomoże on ocenić, jaką farbę należy nałożyć i na jak długo. Sprawi, że po farbowaniu włosy będą wyglądały korzystnie, zarówno własne jak i doczepione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *