malowanie elewacji

Akcja malowanie elewacji – Jak zacząć?

Sprawne malowanie , zacznij od szukania profesjonalistów. Wycena malowania elewacji nic nie kosztuje a będziesz mieć szansę ocenić czy warto malować elewację we własnym zakresie.

Gdy nie wiesz od czego zacząć

Malowanie elewacji w domu jednorodzonym nawet parterowym wymaga rusztowania. Trudno jest bowiem balansować na drabinie z wiadrem farby. Im większa powierzchnia budynku tym malowania więcej. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę technikę malowania. Malowanie pędzlem nie sprawdza się na dużych powierzchniach. Wałek podobnie może być niewystarczający. A chłonący dużą ilość farby. Profesjonalne firmy wykonujące malowanie elewacji używają pistoletów do malowania. Które równomiernie, szybko i skutecznie rozprowadzają cienką warstwę farby na tynku.

Na wysokości

Przygotowanie budynku do malowania to połowa sukcesu. Warto jest zadbać o komfortowe rusztowanie lub co najmniej podnośnik koszowy lub zwyżkę innego typu. Prace na wysokości muszą być bezpieczne. Wbrew pozorom liczy się również pogoda. W wietrzne dni bez stosownego zabezpieczenia siatką elewacyjną może dojść do rozproszenia farby w miejscach niepożądanych. Czasem malowanie elewacji wymaga sprawności fizycznej. Bowiem nie we wszystkie zakamarki budynku łatwo jest dojść. Bywa że drabina nie pomaga i niezbędne są liny alpinistyczne. Niestety im trudniejsza usługa do wykonania, również jej koszt dla klienta zleceniodawcy wyższy.

Ogranicz sprzątanie po malowaniu

Malowanie elewacji nie musi pozostawiać po sobie mnóstwa bałaganu do wysprzątania. Gdy malujemy z głowa używając narzędzi przygotowanych w tym celu sprzątać nie musimy wiele. Najwygodniejszym sposobem na zadbanie o elewację i przy okazji brak zmartwień o sprzątanie jest skorzystanie z usług firmy. Która zabezpieczy nasze okna, drzwi, balkony, a także podłoże wokół domu, po czym przystąpi do malowania. Zabezpieczenia te łatwo zdemontuje i w ten sposób nasza elewacja zyska na wyglądzie a sprzątania nie będzie prawie wcale. Foliowe zabezpieczenia łatwo jest spakować i wyrzucić, o wiele łatwiej niż czyścic farbę z kostki brukowej, czy ram okiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *