zapomniane miejsca

Nieznane i zapomniane miejsca

Często myśląc o podróżach i turystyce myślimy o dalekich wyjazdach i wyprawach w rozmaite odległe zakątki świata, tymczasem nie trzeba daleko wyjeżdżać, czasem wystarczy wyjść na spacer pieszy z domu, by odkryć urocze, dotąd nam nieznane i często zapomniane miejsca.

Turystyka krajowa

Turystyka krajowa mocno kuleje właśnie poprzez przekonanie rodaków, iż to co odległe, zagraniczne będzie ciekawsze i warte zobaczenia, zaś rodzime zabytki i interesujące miejsca niekoniecznie. Nic bardziej błędnego. Jeśli tylko interesuje nas turystyka, podróżowanie jest naszym hobby warto jest odkrywać Polskę, zaczynając od najbliższej okolicy.

Często wystarczy jedynie poczytać fora internetowe i lokalne artykuły historyczne, rozeznać się w rozrywkach jakie oferuje nasza gmina. Liczne projekty na rzecz turystyki wspierają rozmaite formy jej uprawiania. Liczne imprezy turystyczne jak rajdy, zawody, gry miejskie wspierają poznawanie regionu w którym żyjemy.

Zapomniane miejsca koło nas

Nawet, kiedy mieszkamy od wielu lat w tym samym miejscu i wydaje się nam iż okolicę znamy na wylot, zawsze możemy znaleźć coś nowego. Jakieś nieznane nam lub zapomniane miejsca. Przykładem mogą być questy, czy też interaktywne ścieżki dydaktyczne, pomniki przyrody, prywatne muzea, nietypowe instalacje i murale, tablice pamiątkowe, godne zwiedzenia. Nie rzadko na terenach poprzemysłowych znaleźć możemy bardzo ciekawe miejsca pełne duszy i klimatu. Również w zagajnikach i laskach znaleźć możemy interesujące przyrodniczo stanowiska. Jak i pozostałości po dawnych budowlach i osadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.