Geocatching

Co to jest Geocatching

Jeśli szukasz nietypowej rozrywki pokrewnej turystyce, to geocatching jest zabawą i dla starszych i młodszych. Od roku 2008 w Polsce funkcjonuje nietuzinkowa atrakcja jaką jest geocatching. Mimo tak długiej działalności wciąż nie jest to popularna forma turystyki. Niewiele osób wie, o co chodzi w tej zabawie, a niewątpliwie służy ona turystyce i zwiedzaniu coraz to nowszych miejsc, często bardzo unikatowych i uroczych, jedynych w swym rodzaju.

Turystyka dla fanów zagadek

Jest to turystyka dla fanów odkrywania zagadek, bowiem aby znaleźć daną skrytkę należy najpierw odgadnąć miejsce w którym jest schowana. W zależności od poziomu trudności skrytka może mieć wskazane namiary geolokalizacyjne lub też nie. W terenie są to zwykle niepozorne miejsca, w jakich są schowane skrzyneczki z tak zwanym skarbem.

Znalezienie samego drobiazgu i wpisanie się do odkrywców danej skrytki to tylko element zabawy, bowiem w gruncie rzeczy chodzi o wyjście z domu, poznanie miejsca, w jakim skrytka jest schowana, spędzenie czasu na świeżym powietrzu itp. Czasem to wyzwanie, bowiem są też skrytki, które są schowane w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Zabawa dla młodych i starszych

Wystarczy wejść na oficjalną stronę zabawy o zasięgu światowym by zobaczyć mapę kraju z zaznaczonymi skrytkami. Jest ich całkiem sporo, w niektórych miejscach mamy ogromny wybór. Co więcej każdą taką skrytkę możesz założyć w miejscu, jakie uznasz za ciekawe na tak zwany kesz. Monitoring swojej skrytki pod kątem tego ile osób odwiedza dane miejsce jest świetną rozrywką.

Najczęściej z geocatchingu korzystają osoby młode, niemniej nie brakuje też seniorów zainteresowanych zdobywaniem coraz to większej ilości skrytek, którymi można się pochwalić na stronie fanów geocatchingu. Rywalizować między sobą mogą wszyscy wystarczy tylko chcieć..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.