Wydajne i skuteczne pompy zatapialne dla górnictwa.

Branża wydobywcza, jak żadna inna, potrzebuje skutecznych, trwałych i solidnych rozwiązań technologicznych. Mamy tutaj bowiem do czynienia z wyraźnym i długotrwałym, silnym obciążeniem wszelkich urządzeń pracujących w wyrobiskach górniczych. Przykładem mogą być wszelkiego rodzaju pompy zatapialne dla górnictwa, które powinny tutaj spełniać szereg wymagań. W końcu w pracy pod ziemią, są narażone na długotrwałe obciążenie a przy tym pompowane medium bardzo często będzie silnie zanieczyszczone a nawet zasolone. Wymaga to odpowiedniego podejścia w kwestii konstrukcyjnej tego typu pomp zatapialnych.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne dla górnictwa?

Do zdecydowanie najpopularniejszych pomp zatapialnych dla górnictwa, należeć będą pompy EVAK. Są to pompy bardzo zróżnicowane pod kątem konstrukcyjnym oraz parametrów technicznych. Na rynku znajdziemy modele jednofazowe, jak i kilkudziesięciokilowatowe modele trójfazowe. Szczególnie te drugie znajdują swoje zastosowanie w branży górniczej, gdzie przecież zachodzi konieczność odwadniania z wysoką wydajnością. W toku realizacji wydobycia, bardzo często przecina się żyły wodne, a co za tym Idzie, chodniki i wyrobiska są regularnie zalewane. Zachodzi więc konieczność odwadniania całych chodników w trybie ciągłym. Pompy zatapialne dla górnictwa EVAK charakteryzują się następującymi parametrami technicznymi:

  • Stosuje się je do pracy ciągłej w bardzo trudnych warunkach
  • Charakteryzują się wysokiej klasy zabezpieczeniami termicznymi.
  • Dostępne są modele ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.
  • Przedział mocy od jednofazowych do trójfazowych o dużej mocy.

Generalnie, można powiedzieć, iż tego typu pompy zatapialne dla górnictwa sprawdzają się wręcz wyśmienicie. Szczególnie w bardzo trudnych warunkach, kiedy inne pompy dość szybko odmawiają posłuszeństwa.

Trójfazowe pompy zatapialne EVAK EUB

Pompy EVAK EUB to pompy zatapialne dla górnictwa, ale nie tylko. Znajdują one swoje zastosowanie także w branży budowlanej i wielu innych sytuacjach. Są to pompy sprawdzające się przede wszystkim w trudnych zastosowaniach. Wykonane są ze stali nierdzewnej 304, dzięki czemu będą odporne na pracę z wysoce zasolonym medium. Posiadają podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej. Konstrukcja pompy zapewnia możliwość prowadzenia prac nawet w przypadku kiedy zanurzony jest tylko kosz ssawny pompy. Posiadają także bardzo dobre zabezpieczenie prądowe. Dzięki temu chronione są przed potencjalnymi awariami, czy też przez przegrzaniem wskutek zablokowania się wirnika.

Generalnie rzecz ujmując, są to bardzo dobre pompy zatapialne dla górnictwa, które z powodzeniem mogą wykorzystuje w wielu innych zastosowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.