Międzybrodzie Żywieckie - beskidzkie letnisko pełne atrakcji

Międzybrodzie Żywieckie – beskidzkie letnisko pełne atrakcji

Jest popularną miejscowością wypoczynkową, na terenie której można ciekawie spędzać czas bez względu na porę roku. Międzybrodzie Żywieckie jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku i dla narciarzy, i dla miłośników sportów wodnych. Wiele ciekawych ofert czeka tu i na tych, którzy lubią bujać w obłokach, jak i na tych, którzy twardo stąpają po ziemi i stawiają na piesze wycieczki. Jakimi walorami może nas oczarować ta miejscowość? Dlaczego warto postawić na wypoczynek na jej terenie?

Coś dla miłośników pieszych wędrówek

Międzybrodzie Żywieckie swą popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknej okolicy. Pobliskie szczyty Beskidu Małego, w tym słynna Góra Żar oraz równie popularna Magurka Wilkowicka, skutecznie przyciągają tu miłośników pieszych wędrówek. Góra Żar jest też miejscem przyjaznym dla narciarzy. Zatem u jej stóp noclegi w licznych kwaterach czekają na turystów przez cały rok. Uruchomienie Kolei Linowo-Terenowej oraz przygotowanie trasy narciarskiej okazało się tu strzałem w dziesiątkę oraz inwestycją, dzięki której turystyka w tej części Beskidu Małego zaczęła się rozwijać jeszcze pomyślniej.

Błędem jest jednak zakładanie, że Góra Żar jest popularna tylko ze względu na piękne widoki i ciekawą trasę narciarską. Turyści chętnie zaglądają na jej szczyt również ze względu na znajdujący się tu zbiornik, stanowiący integralną część tutejszej elektrowni wodnej.

Międzybrodzie Żywieckie atrakcyjne dla miłośników lotnictwa

Międzybrodzie Żywieckie jest jednocześnie punktem bardzo atrakcyjnym dla miłośników lotnictwa. Już w latach 30-tych XX wieku powstało tu lotnisko oraz szkoła, w której wiedzę zdobywali przyszli piloci szybowców. Dziś można tu podziwiać szybowce oraz paralotniarzy, można też zajrzeć do Górskiej Szkoły Szybowcowej i zwiedzić tutejsze hangary. Są one wielką atrakcją dla dużych i małych miłośników lotnictwa, a czekająca w nich kolekcja szybowców na każdym może zrobić ogromne wrażenie.

Coś dla fanów aktywnego spędzania czasu

Międzybrodzie Żywieckie to idealny punkt dla każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Na wodzie, w powietrzu oraz na górskich szlakach – oto wybrane formy spędzania tu wolnego czasu. Ta miejscowość to świetne zagospodarowanie, tanie noclegi w licznych ośrodkach wypoczynkowych i moc atrakcji. Dzięki którym wypoczynek w tej części Beskidu Małego dla każdego z nas stanie się przyjemnym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *