elewacja

Elewacja taka jak sąsiada

Kierowanie się gustem innych nie jest niczym nowym. Ludzie lubią naśladować innych, również w takich kwestiach jak elewacja budynku. Sporo osób stawia na modę, a tym samym na owczy pęd do malowania elewacji. O ile przemalowanie pokoju względem sezonowej mody na szarość i biel jest szybkie i proste to malowanie elewacji jest o wiele bardzie złożonym procesem. Pomóc w wyborze elewacji mogą programy wizualizacyjne. Dzięki nim nie musimy wyobrażać sobie naszego domu w danym kolorze, czy wybranymi elementami dekoracyjnymi, bowiem program zrobi to za nas na podstawie dostarczonych mu zdjęć nieruchomości.

Remont elewacji

Gdy elewacja obiektu wymaga remontu przychodzi czas na zdecydowanie się co do wyboru materiałów i kolorów elewacji. Wymieniając elewacje na nową warto pomyśleć o izolacji cieplnej, zaś kiedy remont elewacji obejmuje jedynie naprawy ubytków i malowanie elewacji na świeży kolor, wówczas wyborowi podlega ów kolor. Jednolite budynki, podobne barwy ich elewacji tworzą harmonijny ład ulicy, osiedla czy miejscowości, jednak zbytnia monotonia może przytłaczać. Czasem warto jest się wyróżnić i postawić na całkiem inny kolor budynku. Pamiętajmy, iż kolor dodaje nam energii i jest niezmiernie ważny w naszym życiu.

Taka fasada jak sąsiada

To rozwiązanie nie do końca racjonalne, bowiem to iż sąsiad ma różowy dom i nam się on podoba nie musi być optymalnym rozwiązaniem dla naszego domu. Co więcej bryła naszego domu może nie współgrać z kolorem sąsiada, tym samym ten sam kolor farby na naszym budynku nie będzie tak efektowny. Mając na uwadze iż kolejne malowanie elewacji czeka nas dopiero za kilka lat dobrze jest rozsądnie powziąć decyzję. Warto też popytać o opinie użytkowników danej elewacji. Czasem możemy się rozczarować, gdy sąsiedzi nam zrecenzują jak spisuje się ich elewacja. Dodać należy iż nie tylko kolor się liczy. W kwestii koloru duże znaczenie powinno mieć mycie elewacji. Wybór koloru niezbyt ciemnego i niezbyt jasnego powoduje ograniczenie w konieczności mycia i częstej pielęgnacji ścian budynku.

Dekoracje, ozdoby i wzory

Elewacje budynków coraz częściej pełnią funkcję ozdobną. Dodawane są rozmaite deski elewacyjne, przesłony, okiennice itp. Ponadto w domach o prostej bryle urozmaiceniem są wzory kolorystyczne, zestawienia kilku odcieni barw i inne rozwiązania estetyczne. Przy wyborze elewacji można zatem dostać zawrotu głowy. Przede wszystkim powinniśmy jednak kierować się własnym gustem i optymalnymi rozwiązaniami, najlepiej sprawdzonymi w przypadku naszego projektu domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *