warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w okolicach Żywca?

Okolice Żywca są bardzo urozmaicone. Mamy tutaj miejscowości które warto zobaczyć o bardzo ciekawej tradycji, kulturze i zwyczajach typowych dla regionu Żywiecczyzny, oraz liczne atrakcje przyrodnicze. Przede wszystkim w mieście połączyć można wypoczynek nad wodą z wypoczynkiem w górach. Jezioro Żywieckie daje możliwość spędzenia wolnego czasu na wiele możliwości, w tym na żaglach, kajakach, czy po prostu podziwianiu widoków, górskich wzniesień odbijających się w tafli jeziora.

Jezioro Żywieckie to świetny pomysł na wycieczkę tak jedno jak i wielodniową. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się pasmo pensjonatów, kempingów i domków do wynajęcia. Pobliskie położenie względem Żywca sprawia iż wielu mieszkańców miasta wypoczywa właśnie nad jeziorem, korzystając z infrastruktury przygotowanej pod turystów. Wynająć tutaj możemy kajak, jacht, łódkę czy rowerek wodny, jak również tradycyjne rowery. W wielu miejscach nad zbiornikiem stworzono sztuczne plaże oraz tarasy widokowe. Niemalże w całości jezioro można objechać wiodącą brzegiem ścieżką rowerową.

Rozwój turystyki

Żywiec ma jedną z zalet turystycznych jakich nie mają inne miejscowości Beskidów. Otóż miasto cały czas odwiedzają turyści. Zimą nie brakuje w nim amatorów białego szaleństwa i śnieżnego puchu, latem zaś miłośników żeglarstwa. Również wiosna i jesień są dobrymi sezonami dla turystów bowiem są to idealne pory roku na górskie wędrówki. Dzięki temu Żywiec to znany i ceniony ośrodek turystyczny, który oferuje turystom z roku na rok coraz więcej atrakcji. Zróżnicowanie atrakcji pomaga przyciągać większą ilość turystów, zwłaszcza rodzin.

Atrakcje które warto zobaczyć

Prócz zabytków architektonicznych i muzeów miasto stara się zaciekawić również najmłodszych udostępniając im między innymi mini zoo czy park miniatur. Ten ostatni różni się od wielu podobnych tym, iż prezentuje miniatury historyczne, które zaciekawią nie tylko dzieci ale i starszych zwiedzających.

Pośród atrakcji okolicy miasta warto jeszcze wymienić Trollandię na Górze Żar będącą ogromnym parkiem linowym dla dzieci i młodzieży. Ponadto warto zobaczyć również stuletnie kino Janosik mieszczące się w mieście. O tutaj organizowane liczne wystawy artystyczne oraz pokazy filmów sprzed lat. Prócz dawki kultury dedykowanej zobaczyć w kinie można również standardowy repertuar filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.